Duben

31.03.2016 20:01

   Zdravíme, jako obvykle začátkem nového měsíce (toto není žádný apríl 8-) své čtenáře a přinášíme čerstvé novinky ze služby národům. Takže co právě prožíváme a co je pro nás aktuální, se můžete dočíst zde. Dále nás čekají v dohledné době dvě akce, na které Vás zveme, můžete se s námi vydat na cesty ve dvou květnových termínech, vyberte si mezi dvěma nabídkami: první, nebo třetí týden příštího měsíce!

   Další čerstvá novinka je, že jsme vydali Evangelium v novém jazyce, tentokráte je to paštunština. Jedná se o řeč, kterou se mluví v Afghánistánu a Pakistánu, zajímavostí je, že je to mateřština aktérů hnutí Talibán: mnoho mladých chlapců, kteří čelí hrozbě, že budou muset narukovat do tohoto ozbrojeného hnutí, se raději dává na útěk na Západ, proto mluvčí tohoto jazyka jsou též zastoupeni v uprchlické vlně, která prochází Evropou. Můžeme jim vyjít vstříc a podarovat je třeba právě tímto výtiskem Evangelia... Může to změnit nejen život jednoho člověka, ale celého národa: může mezi Paštuny povstat osobnost, která evangelijní zvěst přinese ve velikém hnutí zpět do Afghanistánu. Toto není fikce, ale když budeme studovat osvětitelská a probuzenecká hnutí v historii různých národů, zjistíme, že na počátku všeho stál jeden člověk (první obrácený, první ochotný, první obětující se, první průkopník...). 

   Závěrem Vám každému přejeme, ať každý z Vás najde oblast služby druhým, ve které může být První: ,,Zjisti, kde jsi nezastupitelný a vezmi toto své povolání vážně (Kol.4:17)"! Hodně štěstí a průkopnického ducha přejeme:

                                                                                                                                                Jarda s Luckou