Květen

01.05.2016 16:42

   Kristus je vzkříšen! Zdravíme své pravidelné čtenáře tímto pozdravem o velikonočním svátku v tomto svátečním čase -tedy alespoň zde, v Makedonii, kde se právě nacházíme! 8-)

   Dnes jsme přijali první ze dvou týmů, které se tu mají vystřídat, abychom společně dělali misii mezi národy Blízkého Východu a Střední Asie, které se tu kupí na hranici v nelegálním uprchlickém táboře. Proto je ještě příliš brzy psát o tomto tématu, o všem Vás budeme informovat, až svůj úkol završíme... 

   Dnes přinášíme jiné novinky: První je, že jsme cestou na jih k řecké hranici projeli území Kosova, tohoto nejmladšího evropského státu, kde převážná většina obyvatel jsou Albánci muslimského vyznání: obhlédli jsme toto misijní pole a vyzkoušeli si na vlastní pěst, jak by se tady dala dělat misie a jsme připraveni sem v budoucích letech organizovat výjezdy z Česka. Kdo máte zájem o tuto oblast, sbírejte síly, v dohledné době Vás povoláme 8-)

   Dalším naším rozhodnutím ve službě bylo odstranit z tohoto webu kolonku, která pojednává o našem pojetí Církve a nahradit jí aktuálními tématy, která prožíváme ve službě tak, jak je k nám promlouvá Svatý Duch přímo v "poli". Ode dneška tedy můžete sledovat novou kolonku "Proroctví", kterou brzy začneme plnit větami, které slyšíme od Boha. Za jedno se necítíme více oprávněni vyjadřovat se k tématu církve, kterému se věnují jiné webové stránky, či odborníci jiných odvětví. Za druhé, ačkoli se nepovažujeme za proroky, přesto se na misijním poli dostáváme do blízkosti toho, co dělá Pán a někdy do těchto tajemství "nechtěně" nahlédneme... Cítíme, že máme v tomto ohledu co sdílet s ostatními, proto k tomu použijeme také tento web.

   Poslední novinkou, která se nedotkne většiny z Vás je, že jsme museli upravit ceník katalogové nabídky (spíše seznamu) směrem "nahoru": Tím, že v poslední době stoupl zájem různých organizací o téma uprchlíků, dostáváme časté žádosti o biblické materiály. Celou dobu byla námi tištěná Evangelia dotovaná, tedy poskytovali jsme je za cenu papíru a tiskařské barvy na něm, což bylo možné díky některým dárcům. Avšak je rozdíl, pokud si materiály pro svoji potřebu vyžádá někdo, kdo podporuje naší práci a v tom, pokud si objednává cizí organizace, která má svůj rozpočet, své příjmy, výkazy práce, účetnictví, atd. Museli jsme tedy zohlednit skutečné náklady na výrobu Evangelií, jako jsou: Práce grafika, skladování, doprava, daň, atd. V praxi je to tedy tak, že zmíněné materiály si tiskneme pro naše potřeby, nechceme je prodávat, na druhou stranu, pokud je někdo potřebuje, nebudeme na nich "sedět" a dotyčný si je může koupit za reálnou, tedy střízlivou cenu. Shrnuto: Pokud máme nějakého dárce, který podporuje tisk Evangelií, rádi je vytiskneme a rozdáme se svými týmy lidem cílové skupiny (muslimům, budhistům, ateistům, komunistům...), avšak nemůžeme ze svého skladu odčerpávat ve prospěch cizích subjektů.

   Pro naše partnery se nic nemění, nenechte se odradit katalogovými cenami: společně pracujeme, společně usilujeme o stejný cíl, naberte si "matro", co batohy a kabelky ráčí a začněte "misiovat" všude možně i nemožně 8-) Doufáme, že Vám v tom můžeme být inspirací a pomocí!

   Ještě jednou přejeme hezké Velikonoce: jestli jste se nechali zmást občanským kalendářem, nevadí: teď to můžete napravit 8-) nejsme přece občané tohoto světa (jen tak papírově 8-), ale občané Nebeského království (Fp. 3:20) 8-) 8-) 8-)

                                                                                                                           Jarda a Lucka