Leden-Únor

24.02.2017 21:43

   Zdravíme své stálé čtenáře po delší odmlce a přinášíme čerstvé aktuality z naší-Vaší 8-) služby: Takže co nás zdrželo: Víte, že v zimě jsme dělali výjezd mezi uprchlíky (o kterém si můžete počíst zde). Ještě jsme v lednu zůstali pár dní na místě, abychom potřebným dorozdali zbytek pomoci, která nám ještě zbyla v autě a něco zařídili na příští výjezdy, které sem nadále chceme organizovat. Také jsme se účastnili oslavy Vánoc, na které jsme byli pozváni od místních přátel, které se zde konaly 7.1., podle juliánského kalendáře.

   Víceméně začátek každého nového roku vypadá stejně (asi tím, že zimní misijní výjezdy se už staly takovou „tradicí“ 8-), takže se vracíme až v lednu a potom musíme vyřídit spoustu povinností, kvůli kterým ani nemáme moc času sednout si k počítači, abychom napsali zprávy, ale dnes Vám to vynahradíme 8-)

   Jen pro představu: Do Česka jsme dorazili až v polovině ledna a hned nastal „kolotoč“: Zajít do skladu, udělat inventuru, tedy zjistit, která Evangelia docházejí, zadat své požadavky do tiskárny, nabalit balíky pro zájemce, uklidit sklad, apod. Dále jsme pojezdili lékaře, ať si uděláme jednoroční pravidelné kontroly a zákroky (třeba v dutině ústní 8-), navštívili po vztazích vyhladovělé a vyžíznivělé rodinné příslušníky (přece jen jsme byli 3 měsíce v zahraničí). Také je tato roční doba pro nás důležitá, abychom se modlili za čerstvou vizi, resp. vedení Svatého Ducha, jak má vypadat nový rok, na co se máme zaměřit, jaké změny provést, čeho se naopak držet, atd. Věříme, že Bůh chce dělat nové věci, ale musíme rozlišit, kde projevit flexibilitu a kde naopak věrnost tomu, co jsme od Něj přijali v minulosti...

   Další naše výplň času byla setkat se s novými zájemci o službu a o misii, to tedy znamená, kdo pátrá po misijních možnostech a třeba nás najde na webu (vygoogluje si nás 8-) a napíše nám mail, domluvíme si schůzku po návratu do ČR (tedy většinou je to právě v lednu nebo v únoru), a potom se sejdeme, abychom si popovídali o tom, co děláme, představili se, řekli si, jaké jsou možnosti, atd. Těší nás, že se objevují tito noví lidé a považujeme to za důkaz, že Bůh v oblasti evangelizace ještě neskončil: vždyť kolik lidí kvůli špatným zkušenostem z minulých let už to mohlo „zabalit“ či vzdát, ale opět se postavili na zaslíbení, či povolání, která jim Bůh dal pro jejich životy a jdou znovu „do boje“ 8-)

   Upozorňujeme, že tato naše setkání s lidmi není žádným náborem do naší organizace: za jedno nejsme organizace v pravém slova smyslu, za druhé nechceme si „podrobit“ nějaké lidi, ale naopak jim pomoci tak, jak můžeme, na cestě při dosahování svých cílů, pomoci při hledání a naplňování jejich vlastních povolání. Chceme tu být pro lidi, ne aby lidé tu byli pro nás. Chceme být služebníky ostatním: za prvé těm, kteří jsou z národů, které Evangelium ještě plně nezasáhlo, a za druhé křesťanům, kteří mají touhu zvěstovat Evangelium komukoliv. 

   Také novými lidmi se nerozšiřuje okruh našich kontaktů: s některými jsme ušli kousek cesty a dnes třeba dělají svou vlastní službu, nebo službu jiného charakteru, jiní se naopak přidají... V žádném případě nenabádáme nikoho, aby „k nám přestoupil“, buďte nadále součástí společenství, tam, kde jste, přijďte se k nám kdykoliv inspirovat, nebo využít našeho tréninku pro misii, který později využijete doma nebo na poli, které Vám vytýčí Pán.

   Takže kdy se k nám a kde budete moci připojit, naleznete v předběžném rozplánu roku 2017, nebo si sjednejte osobní schůzku či napište mail, můžeme společně dát něco dohromady 8-) Kdo nerad vymýšlí akce, ale raději se zúčastní nějakých příležitostných, sledujte náš web, kde budeme aktualizovat své programy.