Leden

05.02.2018 14:16

   Zdravíme začátkem nového měsíce a přinášíme, jako obvykle, zprávy o tom, co je u nás nového... Takže v lednu jsme zažili pěknou misii, která nás povzbudila jít ještě dále a prohlubovat to, čeho jsme dosud dosáhli. Můžete číst: Zde

   Kdo uvažujete se k nám někdy přidat, tady máte naše předběžné plány, od února až do července. Pokud Vám žádná z našich akcí nebude vyhovovat, ale máte nějaký vlastní nápad, též nám navrhněte, popřemýšlíme, vykomunikujeme, poupravíme svůj harmonogram, vše je možné 8-)

   Kdo čekáte na pokračování našeho seriálu, je tady další pravidelná dávka 8-)

   Další novinkou v naší službě je určitá změna v distribuci evangelizačních materiálů, která se promítne i v obsahu našeho katalogu: Postupně budeme stahovat z nabídky některé tituly. Jedná se o jazyky národů, ve kterých dominuje křesťanství, je tam historicky vžité a všeobecně rozšířené, např. Rusko, Ukrajina, Bělorusko, Polsko, Moldávie, Řecko, Arménie, Gruzie a další... Proč jsme se takto rozhodli: Čas od času dostáváme objednávky takovýchto jazyků, někdy dostaneme zprávy od lidí, kteří těmto národnostem „slouží“. Pravda je taková, že se ve své službě snažíme dělat misii, šířit misii, povzbuzovat k ní ostatní, atd. Nepovažujeme za misii však to, pokud se někdo zaměří na příslušníky křesťanských církví a snaží se je přetáhnout do té své církve. Misijní pole je široké a skutečně si každý pro svojí práci může vybrat jinou skupinu. Asi těsně po rozpadu komunistického bloku mělo význam sloužit a pracovat mezi zmíněnými národnostmi, ale už uběhlo téměř 30 let a tyto země prožili svoji obrodu. Nadále se tomu nechceme věnovat, i když uznáváme, že v některých případech má i toto své opodstatnění, např. ve věznicích, atd. Kdo bude tyto materiály potřebovat, určitě je zakoupí v jiných misijních či biblických společnostech.

   Výjimku v naší nabídce budou tvořit: Bulharština, chorvatština a slovinština, těmito jazyky hovoří národnostní menšiny Turků v příslušných zemích, a angličtina, francouzština a portugalština, což jsou dorozumívací jazyky mnoha afrických států.

   Mějte se pěkně, užijte si čtení a těšíme se s Vámi opět na setkání, ať už nad dalšími řádky, nebo v 3D 8-)