Září

20.09.2018 15:50

   Přinášíme novinky za nedávno uplynulou dobu. Takže co je úplně čerstvá věc, to je, že jsme ve spolupráci s dalšími partnery vydali Evangelium ve vietnamštině. Sice jsme Jej v minulosti již v našem katalogu nabízeli (a samozřejmě sami používali 8-), ale jednalo se o zakoupené výtisky v zahraničí, a z našeho pohledu měly tyto knížečky několik nedostatků. Za prvé jednalo se o Evangelium podle sepsání Jana, což samozřejmě není žádný nedostatek 8-), ale pro prvotní kontakt s člověkem nezasvěceným do tématu může působit trochu nesrozumitelně, toto Evangelium je vhodné spíše pro křesťany. Pro účely misie volíme raději Lukáše, navíc lidé z cílové skupiny od nás zároveň obdrží DVD „Ježíš“, což je právě filmová verze Evangelia podle Lukáše, takže nyní to budou mít sjednocemé a bude se jim to pěkně doplňovat 8-) Horší to potom bylo s formátem brožury, ta stará měla na stránkách zbytečně velkou ořízku, což bylo na úkor písma, které tudíž bylo malé a špatně čitelné. Pak tady byl nevhodný motiv na obálce, kde bylo zobrazení vinné révy, což asi není typická plodina pro Vietnam?! Dnes je tam rýžové pole (i z rýže se dá vyrábět víno 8-), i když ne to mešní 8-) Nemyslím si, že jde jen o estetický detail, ale vůbec o uctění identity člověka, který je zde příchozí a má nějakou vzpomínku na vzdálený domov. Jde o překonání bariéry, která mezi námi přirozeně leží a první dojem, který obdarovaný z této knížky má, ovlivní to, jak k ní bude přistupovat během čtení, a možná dokonce i to, jestli ji začne vůbec číst.

   Tuto teorii si troufám říci, že jsme již i ověřili v praxi, v srpnu jsme ve své službě vyzkoušeli práci s těmito novými výtisky a můžeme potvrdit, že se s nimi pracuje lépe, Vietnamci si je berou raději, usmívají se, když vidí tu obálku, přirozeněji brožurku otevřou a začtou se, a i rozhovory nám nyní šly lépe 8-)

   Nezapomeňte, že dalším důležitým faktorem je to, že Bůh od nás očekává, co vytvoříme, s čím přijdeme novým, co zlepšíme, abychom věci posouvali dopředu a nestagnovali. Vytvořit něco „svého“ znamená i vložit do toho kousek sebe, dáváte do toho i svoje srdce. A tak už nejste jen ten, kdo nabere „matro“ ze zahraničí, a pak předá uživateli, už jste zase o kousek víc misionářem 8-) a ne tedy jen nákupčím, řidičem, skladníkem a „pošťákem“ 8-)

   Takže co dalšího: Jasně, že jsme nezaháleli, takže tady přinášíme výčet toho, co jsme dělali o prázdninách -bylo toho celkem dost, takže v září si potřebujeme zařídit nějaké věci, na které nebyl v létě čas, ale na říjen už Vás zase zveme ke společným akcím. Zatím jsem uveřejnil předběžný harmonogram, ale lze samozřejmě po dohodě upravit, je to o vzájemné komunikaci, takže pište, volejte 8-)